„ŽVEJONYS – KARPIS 2020” VARŽYBOS

by | Varžybos | 0 comments

„Žvejonys – Karpis 2020” Tai „Žvejonys” klubo naujiena moksleiviams, kurią surengėme praėjusį sekmadienį Vilniaus rajone, Arvyduose.

ARVYDŲ TVENKINIAI

Reikia paminėti, kad „Arvydų“ tvenkiniai – komerciniai tvenkiniai, ir juose žvejyba mokama.

Iš karto norėtųsi padėkoti UAB „Arvydai“ vadovui Adomui Banikoniui, kuris ne tik leido NEMOKAMAI žvejoti jauniesiems feeder gerbėjams, bet ir sudarė lengvatines sąlygas treniruotėms bei jo pagalba surengėme „Žvejonys – Karpis 2020“ varžybas!

Kas dar nebuvo Arvydų tvenkiniuose, būtinai nuvažiuokite! Jie yra netoli nuo Vilniaus. Šiek tiek šone nuo Nemenčinės. Čia – idealios sąlygos rimtai karpių, amūrų, lydekų žūklei. Pradedantieji gali išbandyti jėgas vandenyse, kuriuose pliuškenasi 1 – 2 kg karpiukai, o, prityrę ir/ar norintis adrenalino ir neišdildomų įspūdžių – lupti 16kg+ sveriančius rubuilius iš kitų tvenkinių.

Pagirtina tai, kad tvenkiniuose, kuriuose plaukioja 16kg+ karpiai, galioja griežtos „Pagavai – paleisk“ žvejybos taisyklės. Labai smagu matyti, kad „Arvydai“ ugdo žvejų kultūrą. Prie tvenkinių – puikus ir patogus privažiavimas prie žvejybos vietos, sutvarkyta aplinka, biotualetai ir aišku – puiki organizacija prie vandens. Tai tik keletas elementų, kurie užtikrins, kad praleisite puikias akimirkas vienas ar kartu su artimu žmogumi.  

Šį kartą mums labai padėjo darbuotoja, panelė Snieguolė, kuri viską iki smulkmenų paaiškino, sukoordinavo, parodė ir palydėjo prie vandens – varžybų vietos.
„Žvejonys“ klubo administracija ir varžybų dalyviai spaudžia dešinę ir jai sako AČIŪ!
Žvejonys“ klubas visu 110% procentų rekomenduoja „Arvydai“ tvenkinius.

TAIGI. „ŽVEJONYS – KARPIS 2020“ VARŽYBOS. KAIP VISKAS VYKO IR KAS NUTIKO?

Viename iš tvenkinių surengėme varžybas.

Dešiniajame sektoriuje patogiai įsitaisė kaunietis Matas Barkauskas. Vos tik nuaidėjo starto signalas, po kelių minučių jis pamatė stiprų kibimą, koto viršūnėlė sulinko, o gale valo pasijautė „kažkas rimto“. “Stuktelėjo“ neblogas karpis, tačiau prisitraukus jį netoli kranto, žuvis apgavo žveją – be gailesčio nuplėšė sistemą ir dingo vandenyse…

Matas Barkauskas

Greta Mato Barkausko buvo įsitaisęs „Žvejonių“ klubo narys Liutauras Kervys. Jis bandė žvejoti karpius tradiciniu būdu, todėl dažnai pypsėjo jo „užtaisomas“ elektroninis signalizatorius.

Liutauras Kervys

Netoli Liutauro darbavosi kitas „Žvejonių“ narys – Lukas Jonikas. Jis sėkmingai testavo „Atora“ firmos 3.9m specialius method feeder meškerykočius ir ieškojo optimalių jaukų ir masalų kombinacijų.

Lukas jonikas

Padedama tėčio Igorio po skėčiu nuo saulės slėpėsi ir žvejojo vienintelė varžybų dalyvė jonavietė Julija Gatijatulina.

Burtai lėmė, kad kaunietis Benas Skiečius atsidūrė kraštiniame – kairiajame – sektoriuje.

Benas Skiečius

Kaip vėliau paaiškėjo – šitas sektorius buvo pats sėkmingiausias. Benas jame žvejojo labai protingai – užuot „atakavęs“ vieną žūklės tašką, nuolat kaitaliojo šeryklėlės užmetimo vietą. Tokia taktika pasiteisino.

Nuo starto praėjus vos keliolikai minučių, teisėjai jau svėrė pirmąjį Beno sugautą karpį.

Pirmasis Beno laimikis svėrė 1 kilogramą ir 200 gramų. Po svėrimo karpiui teko patirti greitą foto sesiją ir saugų paleidimą atgal į tvenkinį.

Po šio įvykio visi varžybų dalyviai dar energingiau puolė atakuoti Arvydų tvenkinį – kaitaliojo žūklės vietas, keitė vieną masalą kitu. Antros žuvies ilgai laukti neteko – po keliolikos minučių teisėjai vėl čiupo svarstykles ir pradėjo sverti antrąjį Beno karpiuką.

Po svėrimo jis grįžo atgal į gimtuosius vandenis. Kai kuriuos varžybų dalyvius apėmė savotiškas apmaudas; „Tas vyrukas jau išlupo jau antrą karpį, o aš dar nė vieno…“ Vis tik tas apmaudas truko neilgai – teisėjai jau svėrė Julijos Gatijatulinos sugautą karpiuką. Nors jo svoris buvo tik 870 gramų, tačiau tai jau reiškė, kad antra varžybų dalyvė taip pat sugavo žuvį.

Lėtai slinko laikas ir tik praėjus gerai valandai dar vienas varžybų dalyvis sugavo karpį. Kaunietis Matas Barkauskas galėjo džiaugtis 900 gramų gražuoliu karpiu.

Neilgai trukus kitas kaunietis – Benas Skiečius ištraukė 100 gramų didesnį karpį.

Būtume neteisūs, jeigu teigtume, jog per varžybas nebuvo nė vieno nutraukto pavadėlio, atlenkto kablio ar pasprukusio karpio. Tokia bėda ištiko Juliją. Ji traukė savo antrąjį karpį, tik tas išdykėlis sugalvojo pasukti ne į graibštą, o į pakrantės žoles. Ne tik sugalvojo, bet ir pasuko bei nutrūko. Vis tik antrasis tikrasis Julijos karpis neišsisuko. Julija su tėtės Igorio pagalba sėkmingai jį ištraukė. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo didžiausia varžybų žuvis. Ji svėrė 1250 gramų.

Varžybose įtampa tvyrojo iki paskutinės minutės – prieš nuaidint finalinei sirenai Matas „įsegė“ gražuolį karpį, prisitraukė jį visai netoli kranto, bet…karpis atitrūko su visa sistema…

16h varžybos pasibaigė, jaunieji žvejai tvarkėsi daiktus. Vėliau jų laukė apdovanojimai. Visi varžybų dalyviai gavo dovanų iš UAB Myko (Tubertini), o nugalėtojai – padėkos raštus ir daiktinius prizus.

KAIP GI SEKĖSI VARŽYBŲ „ŽVEJONYS- KARPIS 2020“ DALYVIAMS?

3 – ąją vietą pelnė kaunietis Matas Barkauskas, bendras svoris – 900g;

2 – ąją – jonavietė Julija Gatijatulina, bendras svoris – 2120g;

Nugalėjo kaunietis Benas Skiečius, bendras svoris – 3400g.
Jam taip pat įteiktas leidimas nemokamai žvejoti „16kg+ karpių tvenkinyje“, Arvyduose 10 valandų!

Tad, tikimės, kad laimikiai bus labai rimti.

Varžybos „Žvejonys – Karpis 2020“ buvo pirmą kartą surengtos Lietuvoje. Jos parodė, jog šalies moksleiviai gana sėkmingai pradeda įvaldyti method feeder žūklės būdą. Pastebėtina ir tai, jog visi šių varžybų prizininkai treniravosi Arvyduose varžybų išvakarėse.

Nekantriai lauksime kitų metų, kai vėl susitiksime Arvyduose su dar įdomesnėmis ir ilgesnėmis varžybomis… (Gal 24h trukmės varžybomis?)

Dar kartą dėkojame UAB „Arvydai“ komandai už suteiktą galimybę varžytis, o Tubertini – už dovanėles.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Įdomūs straipsniai