KRIVĖNŲ TVENKINYS. I TURAS. 2020.

by | Varžybos | 2 comments

Gerai liaudies patarlė sako: “Nėra to blogo, kas neišeitų į gera“. Corona virusas gerokai sumenkino žmonių, tarp jų ir moksleivių, galimybę bendrauti. Ne tik bendrauti, bet ir varžytis įvairiose sporto varžybose. Todėl, kai tik buvo atšauktas renginių draudimas, kaip iš gausybės rago pasipylė įvairūs sportiniai renginiai. Ne išimtis ir moksleivių žūklės klubo „Žvejonys“ organizuojamos vaikų feeder varžybos.
Tapo akivaizdu, kad mokinukai išsiilgę varžytuvių, kuriose galima pademonstruoti savo žvejybinius gebėjimus: jei pernai „taikiu metu“ į feeder varžybas atvyko tik 3 dalyviai, tai šįmet į pirmąjį turą registravosi tris kartus daugiau – 9 jaunieji žvejai: 4 – jaunesniųjų grupėje, 5 – vyresniųjų.

Štai ir išaušo liepos 11-oji diena. Važiavau į varžybas ir galvojau: „Turi pasisekti, nes viena radijo stotis grojo mano ir „Hiperbolės“ dainą „Vandens ženklai“. Neklydau – tai buvo geras ženklas.

Taigi Krivėnų tvenkinys. Čia varžybas rengiame jau ne pirmą kartą. Tvenkinys savitas, įdomus ir pakankamai didelis.

Septyni jaunieji žvejai nepabūgo keltis ankstyvą rytą ir atkurnėti iš Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių. Ir Dievulis tą dieną davė gerą orą – nebuvo karšta, nelijo. Žinoma, vėjukas siautėjo neblogai.

„Žvejonys“ klubas turi įdomią tradiciją – jeigu naujas klubo narys dalyvauja pirmą kartą varžybose, jis turi būti pakrikštytas… Taigi naujasis klubo narys Lukas neišvengė šitos procedūros.

Mums, varžybų organizatoriams, svarbu, kad jaunieji žvejai varžytųsi saugiai, nepatirtų traumų, todėl prieš pat varžybas dalyviai išklausė saugaus elgesio prie vandens instruktažą ir pasirašė varžybų protokole – vyresnieji – patys, už jaunesnius – jų globėjai, tėvai.

Pats smagumas buvo paskui, kai buvo traukiami burtai, kam koks sektorius atiteks. Kas džiaugėsi, kas šiek tiek nusivylė, tačiau visi iškart patraukė į savo vietas rengtis varžyboms. Jų tikslas- garbingas varžymasis ir mokymasis pažinti feeder stiliaus žūklės paslaptis, todėl jaunųjų žvejų sektoriuose greta vaikų – jų tėvai, globėjai, treneriai.

Džiugino tai, kad  jaunieji varžybų dalyviai profesionalėja – vietoje 1.30 valandos, skirtos pasiruošimui, užtenka ir vienos valandos. Žinoma, kai talkina padėjėjai.

Vos pasigirdo signalas žvejoti, pradėjo skristi daug šėryklėlų su jaukais. Krivėnų tvenkinys turbūt senai matė tiek jauko 🙂

Pirmosios minutės – nelengvos. Žuvys ne itin noriai puolė prie siūlomų jaukų ir masalų, tačiau vėliau išdrąsėjo – iš lėto jaunieji dalyviai vieną po kitos traukė į krantą nedideles žuveles.

Tiesa, pasitaikė ir didesnių – kraštiniame sektoriuje žvejojusio Luko treneris tėtis guodėsi, kad sūnus „įkirto“ kažką rimto…, bet ši taip pasipriešino, jog iš pavadėlio su kabliuku liko tik prisiminimas.

Keturios varžybų valandos, atrodo, truko labai trumpai, nes kaip teigė vienas varžybų dalyvis: „lyg akimirką“. Įdomu buvo sverti laimikius. Juos pasvėrus paaiškėjo varžybų favoritai.

Jaunesniųjų žvejų grupėje daugiausia žuvų sugavo Klaidas Orlovas (Kaunas). Vyresniųjų vaikinų grupėje geriausiai sekėsi kitam kauniečiui Lukui Andriušiui.

Pailsėję, susitvarkę savo žūklės reikmenis, jaunieji žvejai – sportininkai nekantriai laukė apdovanojimų. Visiems varžybų dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai, „Žaliasis pasaulis“ egzemplioriai, kalendoriai, plakatai, V.D.E. jaukų priedai, Maver pavadėlinės ir gylmačiai.

Nugalėtojams įteiktos gražios taurės. Už šias dovanas varžybų organizatoriai yra dėkingi ilgamečiui jaunųjų žvejų ugdytojui Vaciui Paulauskui, UAB Myko (Tubertini), „Geležinis lydis“ žmonėms, Valuna vadovui Ričardui Račkauskui.

Taigi labai smagu, kad mums visiems pavyko ir šiek tiek pailsėję, greitu metu vėl dalyvausime II etape, kuris vyks šalia Kėdainių. Visa informacija bus greitai paskelbta. Ačiū!

Komentarai

2 Comments

2 Comments

  1. Klausimas

    Pagal "krikštynas" sprendžiant kiekvienas atvykęs jaunasis meškeriotojas turi tapti jūsų klubo nariu? O jei nenorima juo tapti – varžybose negalima dalyvauti?

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Įdomūs straipsniai