Feeder varžybos jau greitai…

Tikrai greitai atlėks ta liepos 14 diena, kai vyks Feeder varžybos moksleiviams Varėnos mariose. Labai norėjosi praktiškai įsitikinti, kokios čia tikrosios žūklės sąlygos, kokiomis meškerėmis žvejoti, kokius masalus pasirinkti. Taigi ankstyvą sekmadienio rytą aš jau buvau ant Varėnos jūros kranto. Rytas pasitaikė šiltas kaip ir daugelis šią vasarą.
Feeder žvejyba. Varėnos Jūra.

Kai kurie žvejai mūsų diskusijų forume, pamatę nuotraukas iš žūklės vietos, suabejojo: ar tikrai bus saugu vaikams žvejoti visai netoli plento? Mums, moksleivių žūklės saugumas – didžiausias prioritetas, todėl drąsiai galiu teigti, kad žūklės saugumo atveju vaikams jokių problemų nebus. Feeder varžybos moksleiviams vyks ten, kur yra geras priėjimas prie vandens, čia puikiai galima išdėlioti kėdutę ar platformą. Kad žūklės sąlygos būtų kiek galima artimesnės varžybinėms aš irgi pasistačiau platformą su visais priedais.

Feeder žvejyba Varėnos Jūroje. Feeder platforma.

Žinojau, kad čia smagiai kimba žuvys todėl žūklei pasirinkau Garbolino Precision 10 ft  – 3 metrų pikerį.

Feeder žvejyba Varėnos jūroje. Garbolino Precision Picker meškerykotis.

Jo visiškai užteko 20 – 30 metrų metimams. Viršūnėlę pritaikiau 1 ozo, todėl jokių problemų nebuvo metant žalias ( su „kasele“) 16, 20 gramų Drennan šėryklėles.

Feeder zvejyba Varėnos Jūroje. Drennan firmos serykla.

Šiam Feeder sezonui nusistačiau optimalų pavadėlio ilgį ramaus vandens telkiniuose – jis yra 75 cm. Tokio visiškai užtenka pastebėti atsargų karšio ar energingą kuojos kibimą. Žinoma, pavadėlio gale rišamas kabliukas. Deja, Tubertini 39 serie 10 nr. kabliukas, kuris buvo idealus Feeder žvejyboje Vilkokšnyje, čia visai netiko. Pagelbėjo tos pačios firmos 39 serie 13 nr. kabliukai. Su jais visai sėkmingai pakirsdavau nedideles Varėnos jūros žuvis.

Kokį masalą ar masalus pasirinkti – šita problema iškyla atsidūrus prie nežinomo tvenkinio. Vietinis žvejys pasakojo, kad gražios kuojos (ir tik ryte) gerai kimba ant pinkos su batonu, tačiau per varžybas tokios masalų kombinacijos nebus galima naudoti. Išbandžiau įvairius masalų variantus: 2 musės lervas, 2 pinkas, pinką su kukurūzu. Pastarasis variantas pasirodė tinkamiausias šiam telkiniui – žuvys gana noriai jį griebė. Geriausia, kai tie kukurūzų grūdai būtų nedideli ir minkšti.

Feeder zvejyba Varėnos Jūroje. Konservuoti Rimi firmos kukuruzai.

Esu lenkų gamintojų „StarFish“ jaukų gerbėjas, todėl ir šiai Feeder žūklei pasirinkau jų „Super Aroma Caramel“ su kai kuriais priedais. Pvz., malta kalendra. Beje, jauką dėjau ir indelį konservuotų kukurūzų. Jie buvo irgi geras masalas (Manau, kad šiame telkinyje gerai veiktų ir kitų gamintojų jaukai)

Feeder žvejyba. StarFish pašaras.

Varėnos jūroje žvejojau „žvejybiniu grafiku“- 4 valandas. Kokias išvadas galima padaryti? Nors žuvis šiame tvenkinyje pagauta smulki, jos pagauti įmanoma. Reikia tik neblogo startinio pajaukinimo ir labai tikslių metimų į pajaukintą vietą. Derėtų pasirinkti intensyvią žūklę – užmetus šėryklą plaukti 2- 3 minutes ir nesulaukus kibimo vėl užmesti.

Man per tas kelias akimirkas sekėsi taip:

Feeder žvejyba Varėnos Jūroje. Laimikis.

Linkiu Jums gerų laimikių ir susitiksime varžybose.
Vytautas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI:  ŽVEJYBA PER KARŠČIUS IR MĖNULIO UŽTEMIMAS.

Pin It on Pinterest