Naujas žūklės sezonas. Ar pasiruošta jam?

by | Patarimai, Kita | 0 comments

Tuoj tuoj visuose vandens telkiniuose ištirps esantis ledas ir vėl čiupsime meškeres, o nuo balandžio 23 – os dienos ir spiningus, ir lauksime tų stebuklingų žūklės akimirkų, kai niurktels margaspalvė plūdė, virptels liauna feeder‘io viršūnėlė ar drebės nuo galingo lydekos smūgio spiningo kotas.

Iki šių stebuklingų akimirkų dar turime šiek tiek laiko ir galime atlikti tam tikrus „namų darbus“.
Plūdininkai galėtų išmesti seną valą iš visų ričių būgnelių ir pakeisti jį nauju. Nekenktų peržiūrėti ir plūdžių „ūkį“: be gailesčio atsikratyti lūžusių ar kreivų…
Namų darbai nekenktų ir sportinės dugninės – feederio gerbėjams. Peržiūrėkite visas rites, pakeiskite seną valą nauju, papildykite šėryklėlių „arsenalą” naujomis. Dar yra laiko pasigaminti ir įvairių priedų jaukams. Tam reikalui nekenktų turėti švarią kavamalę, keptuvę dėl kurios panaudojimo nepyktų mama, 2 medines menteles, virtuvinį sijojimo sietelį.
Norintys žvejoti kuojas „Maximoje“ nusipirkite 2 pakelius kanapių, pakepinkite jas ant lėtos ugnies. Kai sėklos pradės „šaudyti“, išjunkite dujas ir gerai ataušinkite kanapes. Vėliau jas sumalkite kavamale. Laikyti sumaltas kanapes galite stiklainyje su užsukamu dangteliu.

Jeigu norite sugauti karšių – pasigaminkite žemės riešutų – arachisų- miltų. Sūdytus arachisus pakaitinkite ant keptuvės, maišydami medinėmis mentelėmis. Kai riešutai pradės ruduoti – nukelkite nuo ugnies ir ataušinkite. Malkite nedidelėmis porcijomis. Prasijokite sieteliu. Laikyti arachisų miltus taip pat reikėtų stikliniame inde sausoje vietoje.

Jeigu yra galimybių – pasiruokite ir kokį kibirą sijotos kurmiarausio žemės. Suraskite kurmiarausio kupstą ir pertrinkite žemę 4mm akučių dydžio metaliniame tinkliuke. Būtinai naudokite medvininę ar panašią pirštinę, kad nesusižalotumėte rankos. Sijotą žemę laikykite atvirame kibire kur nors vėsesnėje vietoje, pvz. – garaže.
Spiningautojai galėtų peržiūrėti savo turimus įrankius. Nekenktų pasikeisti monafilamentinius (o jei reikia) ir pintus valus. Peržiūrėkite voblerius. Gal reikia pakeisti surūdijusius ar aprūdijusius kabliukus. Įsigykite naujų blizgių, voblerių, riperių ar kitų dirbtinių masalų ir … nekantriai laukite sezono pradžios…

Nei žvyno, nei uodegos.

Vytautas

 

 

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Įdomūs straipsniai