METHOD FEEDER SISTEMA. KAIP JĄ NAUDOTI?

by | Patarimai | 0 comments

Method Feeder sistema – kas tai? Daug kam yra girdėtas šis pavadinimas, tačiau daug kas tiksliai ir nežino kas tai. Tai dugninės sistema, slankiojanti, išilgai pagrindinio valo perverta šeryklėlė kartu su svareliu. 
Anglija – tai šios sistemos namai. Anglai yra pamišę dėl method feeder, kur dažniausiai su šia sistema gaudo karpius. Tad ne paslaptis, kad visos naujienos kuriamos ten.

Kaip naudoti Method Feeder sistemą? 

Egzistuoja daug šio tipo įvairių formų, dydžių ir tipų šeryklėlių. Ne kiekvienoje situacijoje tinka tos pačios šeryklėlės. Tad, principas paprastas: kuo mažesnis tvenkinys ir gaudymo atstumas, tuo mažesnę šeryklėlę galite naudoti. 

Papasakosiu apie “inline” tipo sistemą.
Tokio tipo šeryklėles gamina daug kompanijų: „Korum“, „Cresta“, „Preston Inovations“, „Drennan” ir daug kitų. Iš esmės nesvarbu, kokios kompanijos naudosite, visos jos yra kokybiškos ir tinkamai naudojant, atliks savo darbą užtikrintai. 

Taigi, ko Jums reiktų, norint gaudyti su šia sistema? 

  1. Method Feeder šeryklėlės + silikoninės formos; 
  2. 4-5mm pelečių pašaro; 
  3. 10-12mm boilių; 
  4. Trumpo pinto pavadėlio; 
  5. 10-12 dydžio kabliuko. 

Method Feeder šeryklėlė – jos yra pritaikytos peletėms, kurios išbrinksta, kai jos sumaišomos su vandeniu. Taip pat kartu su šeryklėle rekomenduojama naudoti specialią silikoninę formą, kurios pagalba prikemšamas į šeryklėlę tinkamas kiekis pašaro, o ir forma susiformuoja graži ir aptaki.  
Šeryklėlės svorį pasirinkite pagal tai kur gaudysite: pvz., nedideliame tvenkinyje, kur gylis apie 2 metrus, puikiai tiks ir 15gr. svoris.

šeryklėlė

Peletės –  idealu, jei rasite 4 ar 6mm. dydžio peletes. Pvz., „Van Den Eynde RS Ellite Marine Expander Pellets“. Pelečių kvapas ir jų skonis, visiškai priklauso nuo Jūsų pasirinkimo. Peletes, priklausomai nuo gamintojo, galima brinkyti per naktį arba iškart žvejyboje. 

Joms išbrinkus, jos gerai susiformuoja ir išlaiko formą. Be to, visada, galite paskaninti pelečių jauką lašišų aliejumi, CSL (Corn Steep Liqour) ar žuvies hidrolizatu. Šie skysčiai gerai formuoja „debesį“, o jų sudėtis, kurioje gausu žuviai reikalingų vitaminų, aminorūgščių ir mineralinių medžiagų, skatinančių žuvį ieškoti maisto ir maitintis. Užmetus sistemą į vandenį, jos greitai tirpsta ir pasklinda aplink šeryklėlę. 

10-12mm boilis –  Skonis ir kvapas visiškai priklauso nuo Jūsų pasirinkimo. Tik atminkite, kad boilis su kabliuko plauko sistema yra visada įterpiamas į šeryklėlės jauką. Tad pradžioje dėkite boiliuką su kabliuku į silikoninę formą su pašaru ir tada suformuokite pašarą ant šeryklėlės. Naudokite skęstančius boiliukus, jei dugnas normalus. Jei dugnas labai dumblinas, galite naudoti ir plaukiantį boiliuką. Tokiu atveju, kai jaukas ištirps, boiliukas bus pakilęs virš pačios šeryklėlės. 

Method feeder, Šeryklėlė,

Pintas pavadėlis. Naudojamas trumpas (apie 10cm) pinto valo pavadėlis, kuris išlaiko 10-15lbs, rečiau, net ir 20 ar 30lbs. Labai smagius pavadėlius gamina Kryston kompanija., pvz, „Merlin“ arba „SuperNova“. Puikiai tinka ir „Strategy“- „Stamina“ skęstantis pintas pavadėlis. Svarbu, kad pintas pavadėlis būtų minkštas. 
Galima naudoti skęstančius pintus pavadėlius ir neskęstančius. Naudojant skęstančius, visa sistema geriau veiks ir bus mažesnė tikimybė, kad kažkas susipins.  

Kabliukas – naudojamas nedidelis, 10-12 dydžio kabliukas su akute, kadangi rišama plauko sistema. Kokį kabliuką naudoti? Jūsų pasirinkimas. Rekomenduoju naudoti trumpo koto. Idealiausiai, kad būtų be barzdelės, nes, jei pagausite didelį laimikį, paleiskite jį.

Apibendrinus: jus perveriate pagrindinį valą per „in-line“ šeryklėlę, gale pagrindinio valo rišate suktuką su segtuku, ant segtuko segate pavadėlį su plauko sistema ir boiliuku. Guldote boiliuką su kabliuku ant šeryklėlės. Su silikonine forma semiate išbrinkusį pelėčių pašarą ir suformuojate pašarą ant šeryklėlės.  
Jei viską gerai atlikote, gaunate šeryklėlę su suformuotu pašaru ir viduje paslėptą boiliuką su kabliuku.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Įdomūs straipsniai