Velkiavimas rudenį. Mano pastebėjimai.

by | Mūsų krašto vandenys, Kita | 0 comments

Velkiavimas pavyko! Sezono uždarymui su kolega nuvaževau į vieną iš Trakų rajone esančių ežerų, kurio pavadinimas – Vilkokšnis.

Oras buvo tikras „lydekinis”: apsiniaukė, linojo/purškė lietutis, o, rytų pusės vėjas neleido pamiršti, kad jau ruduo ant nosies.
Su kolega susimetę „šmutkes” (įrankius) į valtį, pasijungę el. motorą ir echolotą išplaukėme. Aš pasiruosiau dvi velkes: vieną su Aisės raudongalviu (25cm ilgio) ir kitą –  ešerio/ „Fire tiger” imitacijos, (~15cm ilgio) Tuo tarpu mano kolega – spiningavo.

Pradejome žvejybą nuo nedidelių gylių (3-8m). Po ilgo plaukiojimo po šias, sąlyginai Vilkokšnio ežerui negylias vietas nesulaukiau jokio kibimo. Echolotas irgi nerodė, kad tuose gyliuose būtų kokios nors gyvybės 🙂
Sustoję prie lieptelio, išgėrę karštos kavos, su kolega nusprendėme, kad reikia keisti taktiką ir pradėti ieškoti lydekų didesniuose gyliuose. Tokiu sprendimu pamaniau, kad išlošime dvigubai:
1. išnaršysime didesnius gylius;
2. Pabuvosime kitoje ežero pusėje, kadangi ežeras gan didelis. O, kad nuplaukti į kitą pusę – užtruks laiko.
Taigi, velkiavimas tęsiasi:
(Atsiprašau už blogą kokybę. Tuo metu, kai fotografavau – pradėjo lyti)
Echolotas pradėjo rodyti didelius skaičius: 10m -> 15m -> 20m… 21m…ir kaip nekeista – pradėjo garsiai pypsėti ir rodyti, kad šiuose gyliuose yra pilna žuvies! Aš, pamaniau, kad reikia tuoj pat panaudoti „užgylintoją”, kad galėčiau pasiekti tokius gylius. ?
Aišku, po tokių vaizdų echoloto ekrane pamaniau, kad „nu jau dabar lydekos pradės kibti kaip aukšlės – viena po kitos” ??  Deja… „Pratraukę” kelis šimtus metrų per didelius gylius (atradome ir vietą su 25 metrais gylio!) nesulaukėme jokio kibimo ir ten…
Velkiavimas tęsiamas, tačiau ši žūklė kol kas be rezultatų. Bandant gaudyti kitoje ežero pusėje, kolega pastebėjo, kad senka akumuliatoriaus jėgos, tad nuspredėmę gryžti link velkiavimo starto. Nes „kapoti” irklais kelis kilometrus atgal – nei vieno iš mūsų ši mintis nesužavėjo 😀
Taigi, motoriukas dar birbina, gyliai mažėja, o nuotaika slogi…..Staiga, mano viena akis užmato, kad  „kažkas ne taip” su viena is dviejų meškerių. Echolotas rodo 6 metrus….Pakertu…Ir štai!!!! Kitame gale – pasipriešinimas. Mano šypsena vos telpa mano veide ? 😀 Po trumpos kovos, lydeka atsiduria graibšte. Tai nėra pati didžiausia Vilkokšnio ežero lydeka, tačiau vistiek – rankos dreba, stengiuos atsargiai ją sugriebti, nusifotografuoti ir paleisti atgal.

Rezultatas: 2,2kg, pagauta su ešerio/Fire Tiger imitacijos vobleriu.

Velkiavimas rudenį. Pasisekusi žūklė.

Lydeka

Mano galva, žūklė pasisekė, nepaisant, kad kolega  – nieko nepagavo, bet būvimas gryname ore, pabėgimas nuo visų gyvenimo negandų suteikė daug teigiamų emocijų abiems. Ačiū kolegai.

 

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Įdomūs straipsniai