FEEDER ŽVEJYBA IŠ VALTIES

by | Apžvalgos, Mūsų krašto vandenys | 0 comments

Feeder žvejyba iš valties – tikrai įdomus žūklės būdas, kuris dažnai atneša smagių laimikių…

Kiekvienas žvejas, važiuodamas į žvejybą, visada turi kokį nors planą. Mano planas buvo Vilkokšnyje sugauti karšių. Tam ruošiausi iš anksto – užmaišiau sauso jauko mišinį, kurio pagrindas buvo pusė pakelio „Sensas Breme“ su įvairiais priedais. Šį kartą ypatingą dėmesį skyriau dviems dalykams: džiuvėsiams ir jauko frakcijai. Pastebėjau, kad jei jauke raudonos spalvos džiuvėsėlių – geriau kimba kuojos. Šito man visai nereikėjo ir aš, kaip galėdamas, iš jauko šalinau raudonus džiuvėsėlius, palikdamas tik geltonos spalvos. Kaip vėliau paaiškėjo, tai pasiteisino.

Protingoje žvejybinėje literatūroje galima rasti tokį teiginį, kad rudeninis jaukas turi būti ne tik tamsus, bet ir purus, smulkios frakcijos., todėl tiek sausą, tiek sudrėkintą jauką persijojau per 3 mm sietelį.

Jauku kibiras, feeder zvejyba is valties, Vilkoksnis

Į žvejybą vykau šiek tiek nerimaudamas: ar nebus per šalta, nes naktį spustelėjo 2 – 3 laipsnių šaltukas ir prieš sėdant į automobilį reikėjo gramdyti ledukus nuo automobilio stiklų. Atvažiavus į žūklės vietą vaizdas irgi nedžiugino – termometras rodė pora laipsnų šalčio. (Ačiū Dievui, įdienojus oras pasitaisė ir buvo net ganėtinai šilta kaip spalio mėnesį).

Termometras. Feeder žvejyba iš valties. Vilkokšnis.

Gana ilgai užtrukau, kol susiruošiau visus reikiamus žvejybai daiktus ir nusiyriau valtimi į priešingą Vilkokšnio krantą. Tad, pagaliau, prasidėjo feeder žvejyba iš valties.
Čia išmečiau du inkarus, kurie prilaikė valtį. Kai viskas buvo paruošta, pradėjau žūklę. Kažkur girdėjau, kad geriausia žvejoti ties duobės kraštu, todėl patyrinėjau dugno reljefą markeriniu svareliu. Paaiškėjo, kad duobės kraštas ganėtinai žolėtas, ir čia karšių tikrai nebūčiau sugavęs. Nutariau žvejoti pačioje duobėje, kurioje gylis 11 metrų.

Valtis. Feeder žvejyba iš valties, Vilkokšnis

Platesne 30 gramų serbiška šėryklėle bandžiau jaukinti, tačiau tai nepasiteisino. Nebuvo metimų tikslumo, todėl „atsiprašiau“ vidutinių serbiškų šėryklėlių ir viskas buvo gerai – serbiškos mažylės puikiai skriejo į žūklės tašką.

Šeryklėlės. Feeder žvejyba iš valties. Vilkokšnis

Dažniausiai, feeder žvejyba iš valties reikalauja trumpesnių meškerių – 2.7 – 3.00 metrų ilgio, tačiau ne šį kartą. Su ilgesne meškere patogiau toliau ir tiksliau užmesti, todėl aš pasirinkau 3.60 m Garbolino Superocket. Teisybės dėlei reikia pasakyti ir tai, jog šis fyderis yra šiek tiek patobulintas – artimiausias žiedas prie ritės yra pakeistas didesniu, kad būtų galima geriau užmesti.

Garbolino superrocket. Feeder žvejyba iš valties. Vilkokšnis.

Pernai, žvejodamas vėlai rudenį, naudojau pavadėliams 0,082 mm fluorokarboninį valą. Šįmet vėl jį panaudojau.

Fluorokarboninis valas. feeder žvejyba is valties. Vilkoksnis

Taip pat pernai rudenį labai gerai užsirekomendavo Tubertini serie T 16 numerio kabliukai. Gaila, bet savo žūklės įrankių arsenale jų jau neradau, todėl į pagalbą atėjo Tubertini serie 1B ir serie 2 16 numerio kabliukai. Geresni pasirodė serie 1 B.

Tubertini kalbiukai. feeder zvejyba is valties. Vilkoksnis

Per kelias žūklės valandas išbandžiau pačias įvairiausias masalų kombinacijas, tačiau pati geriausia buvo ši: viena geltona (ar net oranžinė) pinkelė ir keturios trūkio lervos. Kaip minėjau, kadangi jauke daugiausia buvo geltonų džiuvėsėlių, todėl smagiausiai kibo karšiukai.

Laimikis. feeder zvejyba is valties. Vilkoksnis

Keista, tačiau tiek daug žuvies nebuvau sugavęs net vasarą. Man tiek daug sidabrašonių nereikėjo, todėl didžioji dalis karšiukų grįžo į gimtuosius Vilkokšnio vandenis augti didesniais, o aš – į krantą, patyręs tikrai daug nepakartojamų žūklės akimirkų.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Įdomūs straipsniai