AUKŠLĖS. ARBA, KAI NEKIMBA KARŠIAI

by | Mūsų krašto vandenys | 0 comments

Aukšlės aukšlės… Niekaip negaliu suprasti, kas čia darosi: praėjo gegužė su savo lietumis, atėjo birželis, o normalaus žuvų kibimo Vilkokšnyje ( ir ne tik jame) kaip nėra, taip nėra. Net visada kimbančios kuojos nenori tapti žvejų laimikiu. Taigi praėjusį ketvirtadienį nutariau dar kartą pabandyti laimę Vilkokšnyje. Nepavadinčiau labai tinkamomis sąlygomis žūklei tą dieną: pūtė pietryčių vėjas, iš pačio ryto buvo gana šilta:

Aukšlės, senas termometras, žūklė, karšių žūklė per karštį

Iš anksto buvau pasiruošęs sausą jauko mišinį iš „Traper Lešč Secret“ ir dar keleto priedų, pagardinau jį „Sensas“  skysta aromatika karšiams, pasigaminau specialų valtinį meškerių laikiklį.

Aukšlės, feeder, valtis, feeder laikiklis valtyje

Pusė valandos žvejojau savo mėgstamoje vietoje – nulinis rezultatas – nepamačiau nė vieno pikerio viršūnėlės virptelėjimo.

Didžiai susinervinęs pakeičiau žūklės vietą – tikėjausi, kad čia bus geriau. Deja, deja… Čia irgi nieko gero nebuvo. Ko tik nesugalvojau: keičiau ir šėryklėles, ir pavadėlius, ir įvairias masalų kombinacijas – niekas nepadėjo.

Aukšlės…

Po pusantros nesėkmingos žūklės valandos jau ruošiausi vynioti meškeres ir keliauti namo, tačiau mano dėmesį patraukė intensyvus žuvų pliuškenimasis netoli švendrių – turbūt besimėgaudamos karštu oru neršė aukšlės. „Ką daryt…?“- kaip dainavo vienas lietuviškos popso atlikėjas. Prisiminiau, kad savo šėryklėlių dėžutėje turiu vieną įdomią – nulinio plūdrumo – šėryklėlę. Jos dar nė karto nebuvau išbandęs.

feeder serykla, nulinio pludrumo sekrykla. Auksles. Karsiai.

Pritvirtinau ją karabinu, prikimšau jau sausėjančio nuo karščio kaujo ir užmečiau. Iškart prasidėjo kibimai, pora kartų nepasisekė pakirsti, tačiau trečias kartas nemelavo – sidabrašonė jau spurdėjo mano rankose:

Aukšlė. Pirmas laimikis

Vėliau šiek tiek pakeičiau aukšlių žūklės taktiką – sutrumpinau pavadėlį iki maždaug 20 centimetrų, užmetęs meškerę laikiau  ją 45 laipsnių kampu ir iš lėto vyniojau valą. Kibimą rodydavo virpanti 10 – 20 gramų pikerio viršūnėlė. Beje, dar šiek tiek apie aukšlių žūklės įrangą: naudojau 3 metrų ilgio „Caperlan” pikerį, 0,082 mm pavadėlinį valą, 16 – 18nr „Tubertini serie 1T” kabliukus. Masalui visiškai užteko vienos musės lervos.

Tubertini 1T

Aukšlės kibo kaip pašėlusios – traukiau vieną po kitos. Pasisekė ištraukti ir vieną kitą kuojelę. Taip įsiazartinau, kad nepastebėjau, jog visą valandą lupu aukšles – nereikėjo nei į laikrodį žiūrėti, nei gurkštelėti vandens.

Kai grįžau į krantą, išpyliau žuveles į graibšto galvą – malonu buvo žiūrėti į sidabrašonį laimikį.

Aukšlės ir kuojos. Laimikis

Krante jau irgi buvo kaip pragare – oras buvo stipriai stipriai įkaitęs. Štai ką rodė termometras:

Žūkle likau labai patenkintas: na ir kas, kad nesugavau nė vienos stambios žuvies, tačiau ir sidabro aukšlių žvejyba suteikė tikrą, nepakartojamą malonumą.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Įdomūs straipsniai