Kaip ir žadėjau, rašau savo karpių žvejybos apžvalgos tęsinį. Šiame straipsnyje noriu labiau apžvelgti techninę žvejybos dalį. Kaip viskas prasidėjo ir kokie buvo šios, karpių žūklės rezultatai, galite skaityti “Karpių žvejyba, Tunas ir amūras. 1 dalis” straipsnį.

STRATEGIJA

Pirmoje dalyje esu užsiminęs, kad gaudžiau sąlyginai nedideliame ir negiliame tvenkinyje. Aš prikabinu nuotrauką iš Google Maps, kaip šis tvenkinys atrodo ir kur buvo mano žvejybos vietos:

Karpių žvejyba. Vandens tvenkinys.

Buvau pasirinkęs kampinį kraštą savo žvejybai dėl kelių priežasčių:

1.     Vėjas pūtė link kranto;
2.     Man buvo patogu sumesti keletą saujų baltyminių kukulių į žvejybos vietą ir šalia jos;
3.     Mažiau vaikščiojimo – patogu.

Dvi sistemas užmečiau arčiau kranto (2 ir 3) ir vieną, kontrolei buvau numetęs atokiau kranto (1 pozicija) Iš esmės kibo visose pozicijose, 1 – moje pozicijoje buvo keletas “tuščių” kibimų (sistemėleje neradau kukulio…), iš 2 – tos pozicijos ištraukiau pirmąją savo žuvį – amūrą.

O trečia pozicija…. abudu karpiai. Tiesa, ir šioje pozicijoje buvo  “tuščias” kibimas, kuris pasirodė gan įdomus. Tuo metu, kai kibo, staiga “beždžionėlė” nukrito, o signalizatorius rodė, kad valas atpalaiduojamas (mano signalizatoriai turi “Dropback” funkciją. Kai valas tempiamas nuo kranto, pypsi vienu garsu, o kai valas atpalaiduojamas – kitu)

KARPINĖS SISTEMOS

Karpių žvejyba pasižymi tuo, kad karpių žvejyboje tave riboja tik….tavo fantazija (na, ir, aišku, finansai) Karpių žvejyba domiuosi tikrai seniai. Esu peržiūrėjęs ir perskaitęs daug informacijos apie karpių mitybą, fiziologiją, žvejybos sistemas, gaudymo būdus ir t.t. Tačiau nevisada galėdavau išbandyti kažką naujo. Šįkart nusišypsojo man laimė ir eksperimentuodamas su karpinėmis sistemėlėmis, pasiekiau savo asmeninį karpių žvejybos rekordą 😉

1-ajai pozicijai naudojau klasikinį blowback rig’ą, su skestančiu Pacific Tuna boiliu.

Karpių žvejyba. Blowback sistema.

2 ir 3-iai pozicijai, pasirinkau Pacific Tuna “pop up” (plaukiantį boilį), tad jam nusprendžiau išbandyti Hinged Stiff Rig sistemą

Karpių žvejyba. Hinged Stiff rig sistema.

Tačiau šią sistemą aš truputi pakeičiau. Panaudojau, šių metų naujieną – Gardner CVR kabliuką ir ant plaukiančio (pop up) kukulio pridėjau (ir visur pridedu) AvidCarp kompanijos plaukiančią kukurūzo imitaciją. Patikėkite, šis priedas daro stebuklus 😉

Karpių žvejyba. Plaukianti kukurūzo imitacija.

KABLIUKAI

Kaip anksčiau minėjau, visoms sistemėlėms naudojau Gardner CVR kabliukus, 6 dydžio. Tai 2018 metų naujovė ir iki tol tokio tipo kabliukų nebuvo. Šio kabliuko forma užtikrina absoliučią užsikirtimo kontrolę, kadangi jis lenktas taip, kad kabliuko ąselė būtų beveik paraleliai su kabliuko smaigaliu.

Noriu užsiminti ir apie kabliuko dydį. Egzistuoja kelios žvejų „stovyklos“: vieni iš jų teigia, kad norint pagauti didelį karpį (ir nebūtinai tik karpį), reikia naudoti didelius kabliukus ir masalus. O kiti teigia, kad nebūtinai reikia naudoti didelius kabliukus ir masalus, kaip tik – mažesnius. Mano galva, aš priklausau 1-ajai stovyklai. Turbūt dar nuo mažens užsilikę mano atmintyje, kad norint pagauti DIDELĘ žuvį, reikia naudoti DIDELĮ masalą. Tegul hater‘iai mane peikia, bet esu pirmos stovyklos šalininkas 😀

PAVADĖLIS

1-mai pozicijai su blowback sistema, panaudojau mano mėgstamą, lėtai skęstantį Kryston Merlin pavadėlį. Jis puikiai tinka tokioms sistemėlėms.
Karpių žvejyba. Kryston Merlin skęstantis pavadėlis.

2 ir 3-ai pozicijai naudojau “dengtą” – Kryston Snake – Bite. Tai karpių žvejybos klasika ir kiekvienas save gerbiantis karpininkas tikrai turi bent vieną šios firmos pavadėlį 😉 Pavadėlis dengtas – tikrąją to žodžio prasme. Pavadėlio danga leidžia pavadėliui būti ypač stangriam. O jei reikia – danga nusiima ir pavadėlis tampa labai “minkštas”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI:  PASAULIO REKORDAS IR JAUNASIS ŽVEJYS

Karpių žvejyba. Kryston Snake-Byte pavadėlis.

Šiuo atveju, man reikėjo, kad 85% pavadėlio ilgio būtų kieta, likusi, kuri rišama prie suktuko – minkšta. Man tai užtikrino, kad pavadėlis, tiksliau visa sistema, metant nesipainios.

Atskirai noriu paminėti tą dalį sistemėlės, kuri rišasi nuo suktuko iki kabliuko. Iš pirmo vaizdo, tai atrodo kaip storo valo gabalas. Tačiau tai  ne visai  tiesa. Tai yra specialus valas, kuris išlaiko 100% atminties. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad jei išlenki valą ir išlenkęs pakaitini ant verdančio vandens garų (bet nebūtina garinti), tas valas taip ir lieka išlenktas.

Tęsiant kalbą apie šį valą yra keletas kompanijų kurios jį gamina: Gardner, Fox, Korda ir t.t. Aš esu apsistojęs ties Ultima kompanija – daug metų naudoju jų produkciją. Taigi valas vadinas Ultima „Kama Sutra“. Naudoju 20lbs išlaikantį valą.

Karpių žvejyba. Specialus valas.

JAUKAI IR KARPIŲ JAUKINIMO TAKTIKA

Pirmoje straipsnio dalyje užsiminiau, kad taikiau minimalią šėrimo koncepiją.  Aš esu tos stovyklos žvejys, kuris propaguoja HNV (High Nutrition Value), o ne „50/50“ jaukų koncepciją.

Esu perskaitęs daug literatūros apie žuvies mitybą, apie karpiams būtinus amino rūgščių santykius ir t.t., tad tikiu, kad reikia naudoti kukulius, kurių pagrindas būtų žuvies miltai, krilio miltai ir panašūs derivatai, nes HNV tipo pašarai ir masalai gali suteikti visą maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekį karpiui, kai jis paragauja kukulių.

Jaukinimui ir masalui naudojau dviejų kompanijų masalus: CCmore ir Starbaits. Vėl gi, senos ir patikrintos laiko kompanijos, kurios gamina superinius boilius, peletes ir t.t

Jaukinau aš nedaug: 2-3 nepilnos saujos kukulių po kekvieno kibimo. Tam reikalui naudojau CCmore „Pacific Tuna“ boilius. Tai iš tuno miltų, krilio miltų pagrindo pagaminti kukuliai, kurie visiškai atitinka HNV profilį.

Karpių žvejyba.CCmore Pacific Tuna boilis.

Prieš kiekvieną metimą, aš užkabindavau  PVA kojinę su Pacific Tuna peletėmis ir užlašindavau lašelį dip‘o.  Vėliau, kai tingėjau per naują ruošti  tas  kojnes, aš užmaudavau po 4-5 kukulius per PVA juostą. Kažkam iš Jūsų turbūt kyla klausimas, o kas gi ta PVA kojinė, juosta….O tai tinklelis arba juosta arba siūlas, kurie ištirpsta vandenyje.

Vienai sistemai naudojau ir Starbaits kompanijos plaukiantį kukulį „The Signal“. Vėl gi – tai HNV tipo kukulis, kuris įdomiai ir maloniai kvepėjo.

Karpių žvejyba. Starbaits The Signal boilis.

TAIGI,

Reziumuojant straipsnį: aš nenaudojau tonos jauko, nemečiau sistemų virš 100 metrų atstumu. Gaudžiau arti kranto, į kurį putė vėjas.

Karpių žvejyboje naudojau dvi sistemas: blow back ir Stiff Hinged rig. Šioms sistemoms buvo prikabinti skęstantys ir plaukiantys kukuliai. Kukuliai buvo HNV tipo.

MANO PATARIMAI

1.  JEI GALIMYBĖS LEIDŽIA, NAUDOKITE HNV TIPO KUKULIUS – TOKIU BŪDU JUS SAUGOTE GAMTĄ IR UŽTIKRINATE, KAD ŽUVIS MAITINTIS KOKYBIŠKU IR SAUGIU MAISTU;

2.  GAUDANT TVENKINIUOSE, IEŠKOKITE TOKIŲ VIETŲ, KURIOSE GALĖTUMĖTE ŽVEJOTI ŠALIA KITO KRANTO – TEN DAŽNIAUSIAI NEGILU, DĖL TO VANDUO GREIČIAU IŠYLA. KARPIAI MĖGSTA ŠILUMĄ;

3.   NENAUDOKITE DAUG JAUKO: TVENKINUOSE ŽUVYS YRA ŠERIAMOS IR TAIP;

4.   VISADA PABANDYKITE DU METODUS: PLAUKIANTĮ IR SKĘSTANTĮ KUKULĮ;

5.   DOMĖKITĖS ŽVEJYBOS TECHNOLOGIJOMIS: TAI JUMS LEIS GERIAU PRISITAIKYTI PRIE ŽŪKLĖS SĄLYGŲ.

P.S.

1. ŠTAI, KAIP SUSIRIŠTI HINGED STIFF RIG’Ą:

2. KAIP SUSIRIŠTI BLOWBACK RIG’A:

 

 

 

 

 

Pin It on Pinterest