TENKARA STILIAUS MUSELINĖ. AR TEKO JUMS GIRDĖTI?

by | Apžvalgos, Kita | 2 comments

TENKARA – kas tai?

TRUPUTIS ISTORIJOS

Tenkara – tai žvejybos būdas, kuris yra tradicinis Japonijoje. Tai muselinė… be ritės. Keistai skamba ar ne? Tenkara žvejybos būdas yra kilęs iš nutolusių kalninių vietovių Japonijoje. Jos būdavo atskirtos nuo išorinio pasaulio, tad žmonėms reikėjo sugalvoti būdą, kaip išgyventi. To meto žmonės turėjo labai ribotus išteklius. Bet jiems netrūko bambuko medžio, kuri yra universali priemonė. Tad žmonės suprato, kad iš bambuko galima pasigaminti meškerykočius.

Taigi visam muselinės meškerės komplektui trūko tik….valo, ir masalo – muselės. To meto medźiagos, aišku būdavo primityvios.
Tenkara stiliaus muselinės meškerės valas buvo gaminamas iš šilko, arklio šerių Ir iš kitokių medžiagų. Masalai, t. y., muselės būdavo pasigaminamos panaudojant vištų plunksnas.

Tenkara musėlinė meškerė

Prisimenant, kad žmonės gyvendavo izoliuotose vietovėse dėl informacijos ir įgūdžių stokos jie negalėjo konstruoti ričių, kurios būtų pritaikytos Tenkara  stiliaus muselinėms. Dėl šios priežasties valas tiesiog būdavo pririšamas prie meškerės galo. Panašiu būdu yra gaudoma šiuolaikiškoje sportinėje žvejyboje Pole stiliumi. Kai naudojami štekeriniai (suduriami) iki 14m. kotai.

Nors šis muselinės tipas turi ir trūkumų (atsiminkime, kad valas būdavo tik prie pat meškerykočio galo pririšamas) šis muselinės žvejybos stilius ne tik, kad išsaugojo savo šaknis, bet ir išpopuliarėjo už Japonijos ribų.

Gaila, tačiau niekas tiksliai nežino, kada būtent išrastas šis stilius, galima tik spekuliuoti informaciniais gandais, kad Tenkara muselinės stilius atsirado prieš kelis šimtus metų.

TENKARA IR 21 AMŽIUS

Kokie valai naudojami śio stiliaus muselinėje? Šiais laikais tikrai jau nenaudojami arklio šeriai… Valas yra gaminamas panaudojant šiuolaikiškas modernias technologijas: monofilamentą, fluorokarboną ir ir kevlarą. Valų tipai irgi varijuoja: yra storėjantys, kilpuoti ir t.t.

Tenkara mofilamentinis valas

Taip pat, yra naudojami specilizuoti valai, pagaminti iš titano vielos.

Tenakara viela

Šiuolakiškas Tenkara stilius pasižymi tuo, kad naudojama iš esmės viena muselė kaip masalas, nesistengiama “prisiderinti” prie vietinių vabdzių ekosistemos. Dėl šios priežasties, sėkminga žūklė priklauso nuo gaudymo technikos ir žvejo įgūdžių.

Dažnai žvejybos pasaulio žmonės painioja Tenkara stilių su Dapping’u: Dapping’as – tai tokia šiuolaikiškos muselinės technika, kai meškerykotis iškeliamas aukštai ir tada “žaidžiama” su musele ant vandens paviršiaus. Be abejo, tiek Tenkara stilius, tiek šiuolaikiškos muselinės Dapping technika turi panašumų, tačiau tai nėra tas pats.

Gaudant senoviniu stiliumi, norint ištraukti žuvį, reikia būti pakankamai įgudus: iškeliamas aukštai  meškerykotis, sugriebiamas valas ir traukiama už valo tol, kol žuvis atsiduria graibštelyje. Kovojant su žuvimi irgi reikia patirties: jei žuvis “plaukia sau”, kiek įmanoma reikia leisti meškerykotį žemyn ir atpalaiduoti valą.

Tenkara žuvies traukimo technika

Šio stiliaus muselinė suteikia unikalų ir visiškai kitokį žūklės  jausmą, žuvies kontrolę.

 

Komentarai

2 Comments

2 Comments

 1. Dovydas

  Aciu uz idomu straipsni. O patys ar esate bande?

  Reply
  • Linas

   Dovydai, malonu, kad Jums patiko:) Ne, nebandes. Man patinka dometis apie zvejybos stilius, taciau pats asmeniskai, megstu Feeder stiliu, Match stiliu ir karpiu zukle 😉

   Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Įdomūs straipsniai